خانه وبلاگ مقاله سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus :

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus :

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus

 

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus عرضه شده توسط شرکت HPE با پشتیبانی CPU نسل سوم Intel Xeon Scalable Processors و Ram DDR4 به بالاترین مرزهای عملکرد در سطح جهانی رسیده و قابلیت توسعه پذیری فوق العاده ای دارد. این سرور ۲U/2p، سازگار با محیط های کاری متنوع از جمله دیتاسنترهای بزرگ و تجارت های در حال رشد است.

بازخورد عملکردی سرور و تنظیمات BIOS آن هم جهت با نیازهای تجاری بوده و از نظر امنیتی به بالاترین سطح رسیده است. سیستم امنیتی بالا در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  موجب تسهیل در بازیابی سیستم عامل، اتصالات اینترنتی و عملکردهای انتقال داده ای شده است.

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus قابلیت تسهیل عملکردهای مدیریتی و ایجاد پلتفرم های مجازی سازی را دارا است و تکنولوژی iLO ( HPE Integrated Lights-Out) تبعیه شده در سرور، ابزاری برای مدیریت داخلی قطعات سرور، تهیه گزارش هشدارهای امنیتی و کنترل از راه دور را فراهم نموده است.

استفاده از تکنولوژی های به روز در قطعات سخت افزاری این سرور موجب شده در بالاترین رده از سرورهای شرکت HPE قرار بگیرد که در اینجا به آنها اشاره خواهیم داشت:

با پشتیبانی سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  از CPUهای نسل سوم مدل Intel Xeon Gold و Intel Xeon Platinum قابلیت پردازشی بالاتری برای داده ها ایجاد شده است. در زیر مدل های CPU پشتیانی شده توسط این سرور اشاره می شود­­­­­:

Intel Xeon Platinum/Gold ۸۳xx

Intel Xeon Platinum/Gold ۶۳xx

از جمله CPU  قدرتمند و قابل پشتیبانی سرور  HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus می توان بهIntel Xeon Platinum 8368  اشاره کرد که دارای ۳۸ هسته منطقی و ۷۶ هسته مجازی است. میزان کش این پردازنده  ۵۷ MB L3 بوده و حداکثر سرعت پردازش  ۳۲۰۰  MT/s می باشد. فرکانس پردازش آن ۲.۴ GHz  و در حالت توربو ۳.۴۰ GHz می باشد. توان مصرف انرژی ۲۷۰W است.

در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  از آخرین نسل Ram های HPE Smart Array   مدل DDR4   یعنی DDR4 3200 استفاده می شود که سرعت فرکانسی بالاتر و تاخیر کمتری در مقایسه با مدل های قبلی دارند. RAMهای پشتیبانی شده در این سرور شامل ماژول های زیر است:

Registered که به صورت RDIMM نشان داده می شود.

Load-Reduced که به صورت LRDIMM نشان داده می شود.

و NVME که به صورت NVDIMM نشان داده می شود.

حداکثر سرعت فرکانس این ماژول های حافظه  ۳۲۰۰ MT/s  می باشد. بسته به نوع مدل CPU  استفاده شده در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus ، فرکانس رم مخصوص به آن ساپورت می شود.

۳۲ عدد اسلات DIMM روی سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus داریم. تعداد     DIMM  برای هر CPU  ۸کانال حافظه می باشد که هر کانال، دو ماژول حافظه دارد یعنی هر CPU  ۱۶ ماژول حافظه را کنترل و از فناوری  six by two استفاده می شود.

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  با پشتیبانی از ۳۲ ماژول  LRDIMM با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت می تواند تا ظرفیت  ۸ ترابایت حافظه را فراهم کند که این مقدار با حافظه ۶۴ گیگابایت به ۲ ترایابت تغییر می کند.

از آنجایی که این نسل از سرور از ماژول های حافظه NVDIMM هم پشتیبانی می کنند؛ با استفاده از ماژول های ۵۱۲گیگا بایتی در ۱۶ اسلات، ظرفیت ۸ ترابایت فراهم می شود.

روی  سرور  HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  کنترلرهای ذخیره ساز مدل HPE Smart Storage Gen10  نصب می شود که  Raid قابل اعتمادی را برای درایوهای داخلی  Hot-Plug و Non-Hot-Plug  و درایوهای خارجی JBOD برای سروهای HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus   ارایه می دهند.

نوع a و p از این Raid Controllerها در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus استفاده می شود. از ویژگی های مهم این کنترلرها پشتیبانی از اتصال PCIe 3.0، پورت  SAS 12Gb/s و سرعت کش ۴ گیگا بایت می باشد. این کنترلرها به طور همزمان عملیات Raid و  HBA را ترکیب و به حالت Mixed Mode  می باشند.

در واقع طیف وسیعی از کنترلرهای HPE Smart Array SR  برای سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus   طراحی شده اند که طول کارکرد سرور را بالا برده و با ارایه عملکرد بی نظیر و محافظت از داده ها انعطاف پذیری بالایی برای رشد تجارت جهانی داشته اند. مدل کنترلر های پشتیبانی در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus را در این زیر می توانید ببینید:

Essential RAID Controller:

HPE Smart Array E208i-a SR Gen10 Controller

HPE Smart Array E208i-p SR Gen10 Controller

HPE Smart Array E208e-p SR Gen10 Controller

Performance RAID Controller:

HPE Smart Array P408i-a SR Gen10 Controller

HPE Smart Array P408i-p SR Gen10 Controller

HPE Smart Array P408e-p SR Gen10 Controller

HPE Smart Array P816i-a SR Gen10 Controller

Tri-Mode Controller:

HPE MR416i-p Gen10 Plus Controller

HPE MR416i-a Gen10 Plus 12G Controller

HPE MR216i-p Gen10 Plus 12G Controller

HPE MR216i-a Gen10 Plus 12G Controller

HPE SR932i-p Gen10 Plus Controller

شاسی سرور مدل bay از نوع SFF و LFF با درگاه SAS و SATA طراحی شده است که در مدل های SFF و درگاه SAS حداکثر ظرفیت ۴۵۹ ترابایت (۲۴+۸+۴* ۱۵.۳ترابایت)، در مدل های  SFF و درگاه SATA حداکثر ظرفیت ۲۳۰.۴ترابایت (۲۴+۸+۴* ۷.۶۸ ترابایت)، در مدل های  LFF و درگاه SAS حداکثر ظرفیت ۳۴۹.۶۸ ترابایت (۱۲+۴+۴* ۱۸ ترابایت +  ۲*۳.۸۴ ترابایت) ودر مدل های  LFF و درگاه SATA حداکثر ظرفیت ۳۴۹.۶۸ ترابایت (۱۲+۴+۴* ۱۸ ترابایت + ۲*۳.۸۴ترابایت) را پشتیبانی می کند. همچنین این سرورها از هاردهای NVMe هم پشتیبانی می کنند که تا ظرفیت ۳۰۷.۲ ترابایت (۲۴+۸+۲* ۱۵.۳۶ترابایت) را پشتیبانی می کنند.

تعداد هارد های پشتیبانی در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus شامل:

۴، ۸ یا ۱۲ هارد  LFF از نوع SAS/SATA/SSD

۸ یا ۲۴  SFF از نوع SAS/SATA/SSD

می باشد که نوع SFF را می توان تا ۳۸ عدد هارد و نوع LFF را می توان تا ۲۰ عدد هارد ارتقا داد.

مدل هارد های پشتیبانی در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  را می توانید در این اینجا ببینید:

Enterprise – 12G SAS – SFF Drives

Midline – 12G SAS – SFF Drives

Midline – 6G SATA – SFF Drives

Enterprise – 12G SAS – LFF Drives

Midline – 12G SAS – LFF Drives

Midline – 6G SATA – LFF Drives

Read Intensive – 24G SAS – SFF – Solid State Drives

Read Intensive – 12G SAS – SFF – Solid State Drives

Write Intensive – 24G SAS – SFF – Solid State Drives

Write Intensive – 12G SAS – SFF – Solid State Drives

Mixed Use – 24G SAS – SFF – Solid State Drives

Mixed Use – 12G SAS – SFF – Solid State Drives

Read Intensive – 6G SATA – SFF – Solid State Drives

Mixed Use – 6G SATA – SFF – Solid State Drives

Very Read Optimized – QLC-NAND SATA – SFF – Solid State Drives

Mixed Use – 24G SAS – LFF –Solid State Drives

Mixed Use – 12G SAS – LFF –Solid State Drives

Read Intensive – 6G SATA – LFF – Solid State Drives

Mixed Use – 6G SATA – LFF – Solid State Drives

Very Read Optimized – ۶G SATA – LFF – Solid State Drives

Read Intensive – NVMe – SFF – Solid State Drives

Write Intensive – NVMe – SFF – Solid State Drives

Mixed Use – NVMe – SFF – Solid State Drives

HPE NVMe x8 Lanes Mixed Use HHHL

منبع تغذیه سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  از نوع:

Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit HPE 800W Flex Slot

HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit

می باشد.

منابع تغذیه Flexible Slot دارای طراحی فیزیکی و الکتریکی به گونه ای هستند که امکان اتصال ابزار Hot-Plug در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus را فراهم می کند. منبع تغذیه Flex Slot برای عملکردهایی با بازدهی بالا مناسب که دارای خروجی های برق متفاوت بوده و به کاربر این امکان را می دهد برای منبع تغذیه سرور تنظیمات خاصی تهیه کنند. این انعطاف پذیری کمک می کند هدررفت انرژی و هزینه های مصرف برق کاهش پیدا کند و از ظرفیت برق به دام افتاده در مرکز داده جلوگیری کند.

فناوری مجازی سازی Intel   در سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  یک پلتفرم سخت افزاری برای عملیات مجازی سازی فراهم نموده است. این فناوری جدید با ایجاد پارتیشن های مجزا برای عملیات مختلف و ایجاد امنیت و ایزوله کردن عملیات از میزان خرابی سرور می کاهد. فناوری Hyper Threading  به CPU  شما اجازه می دهد عملا به عنوان دو CPU  مجزا از هم عمل کند.CPU های نسل سوم Intel Xeon Scalable Processors امکان ارایه  فضای ابری ایجاد شده برای عملیات محاسبات با کارایی بالا را فراهم می کنند.

از طرفی سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus  امکان کنترل از راه دور از طریق تکنولوژی iLO5 را برقرار کرده است. با افزودن یک سری ویژگی ها به محیط iLO5  در مقایسه با iLO4  که برای سرور HPE ProLiant DL Gen9 استفاده می شد، امنیت سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus بسیار بالاتر رفته است. شما به راحتی می توانید از طریق محیط iLO5  بر عملکرد و سلامتی قطعات نصب شده بر روی سرور نظارت داشته باشید و سرور خود را بهتر مدیریت نمایید. سه ویژگی بارز در این ورژن از iLO  شامل موارد زیر می باشد:

workload Performance Advisor

iLo Security Dashboard

Server Configuration Lock

workload Performance Advisor   عملکرد سرور را نشان می دهد و از طریق Firmware تنظیمات درست و دقیقی به شما پیشنهاد می دهد. این پیشنهادات مستقیما روی عملکرد سرور شما و میزان مصرفی منابع تاثیر دارد.

iLo Security Dashboard اطلاعات مربوط به امنیت سرور را به شما می دهد. قبلا اطلاعات بسیار زیادی در این گزینه قید می شد اما الان اطلاعات جمع و جور تر است و کاربر به راحتی می تواند امنیت سرور را مدیریت و علاوه بر مدیریت سرور از نظر حملات ویروسی امنیت قطعات و بدنه سرور نیز بسیار بالاتر رفته است.

Server Configuration Lock در این ویژگی به راحتی می تواند با وارد کردن رمز به سرور از هر گونه خاموش کردن سرور جلوگیری کند و کاملا پاور سرور را قفل و دیگر نمی توان سرور را بوت کرد.

با داشتن اطلاعات لازم از ویژگی های سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus جهت اطلاع از قیمت این سرور بایستی براساس کانفیگ آن تعیین قیمت صورت گیرد. براساس نوع نیاز مجموعه شما می توانید اجزای سخت افزاری داخل سرور مانند CPU، Ram، Hard، کارت شبکه و …را انتخاب نمایید. همکاران ما در زمینه کانفیگ و مشاوره خرید  شما را همراهی می کنند. می توانید با مراجعه به بخش فروشگاه و تماس با همکاران بهترین انتخاب را داشته باشید.

https://vrgl.ir/Cl4J4

 

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *